Az Ariston legújabb fejlesztése a Hybrid termékcsalád, mely a kondenzációs és hőszivattyús technológiát egyaránt magába foglalja. A külső és belső egységekből álló rendszer segítségével a fűtési rendszer kiszolgálására a kondenzációs és hőszivattyús technológia minden előnye kihasználható. A Hybriddel az eddig ismert gázkészülékekhez viszonyítva jóval több energiát lehet megtakarítani, mivel a fűtési rendszer kiszolgálásához a gáz mellett a levegőből nyerhető hőenergiát is felhasználja, a használati melegvíz előállítása pedig a készülék kondenzációs részével történik.
2010 volt az első év a magyar épületgépészetben, amikor a kondenzációs gázkészülékpiac nem nőtt, hanem stagnált. A 2009-es évi 19 000 darabos piac nem tudott emelkedni tavaly. Ennek gazdasági és politikai okai egyaránt voltak. A hőszivattyú piac még ennél is rosszabbul járt. Közel 17%-os csökkenést könyvelhetett el az amúgy sem erős piacon, amit rengeteg negatív támadás ért. Ilyen mély gazdasági válságban (ami még legalább 2-3 éven keresztül fog tartani) kizárólag innovatív új termékek piacra dobásával lehet eredményeket elérni, ami egy teljesen újszerű épületgépészeti technológiát jelent a piac számára.
|
|
Az Ariston 2003 óta forgalmaz kondenzációs gázkészüléket Magyarországon. Úttörőnek számított, és mára az értékesítés és a szolgáltatás elérte azt a szintet, hogy tapasztalata alapján felelőssége van a piac fejlesztésében és irányításában!
A 2011-es év új technológiája az Ariston Hybrid névre hallgat, ami egy kondenzációs gázkészülék és egy hőszivattyús technológia egyesítését rejti magában. A termék műszaki jellemzői előtt fontosabb a gazdasági előnyének megvizsgálása. Egy épületgépészeti beruházás bekerülő költsége csak akkor "jön vissza", ha rentábilis (4-5 év) időn belül megtérül, és azután már csak "hasznot" (megtakarítást) hoz a végfelhasználónak. A hőszivattyú-telepítés bekerülési értéke irreálisan magas a megtérülési időhöz képest, így ez utóbbi akár egy emberöltő is lehet, különösen geotermikus energia felhasználásakor, noha az éves működési költségek alacsonyabbak, mint gáz használata esetén. Hagyományos gázkészülékek telepítésénél a legalacsonyabbak a bekerülési költségek, de ott az éves költségek lesznek irreálisan magasak, ezért csak a kondenzációs technológia jöhet szóba. A fejlesztés célja pont az volt, hogy egy olyan terméket alkossanak, aminek a legoptimálisabb a bekerülési költsége, és az éves ráfordítás is a lehető legalacsonyabb legyen.

|
|
Telepítéskor arra kell figyelni, hogy legalább fél méter antivibrációs cső legyen a kültéri egységnél, elzárócsap és iszapleválasztó szűrő. A Hybrid alaphelyzetben hőszivattyúként próbál működni, és figyelembe véve a gazdasági értékeket és a külső hőmérsékletet, minden esetben komfort- és gazdaságossági számítást végez, hogy éppen milyen üzemben kell, hogy működjön. A beltéri egység fizikai felépítése 90%-ban a bevált Ariston kondenzációs technológiára épül. A két fűtőkör és a napkollektor vezérlése mellett a hőszivattyú vezérlését is a kazán oldja meg, a tápfeszültség felvétele mellett. Jelenleg a gyártó 20 darab készüléket tesztel, aminek eredményeként elmondható, hogy egy hagyományos kazán helyére feltéve közel 50% energia-megtakarítás érhető el. Az országos szervizhálózat oktatása és forgalmazásának kezdete március elején kezdődött. Az érdeklődés a termék iránt rendkívül nagy, mivel valóban újdonságot jelent, racionális megtérülési idő mellett.
|
|